Kod Władzy na Facebooku  Kod Władzy - google +  Kod Władzy - twitter Kod Władzy - youtube
kontakt
recenzje

Gazeta wyborczaKod Władzy Gazeta Wyborcza


Goniec Górnośląski

Kod Władzy - recenzja Goniec Górnośląski

Nowe Zagłębie

Kod Władzy - recenzja Nowe Zagłębie

Colzetta

"Pasjonująca książka Kod Władzy jest kluczem do zrozumienia świata, w którym jasne fakty i ich właściwe nazwanie uważa się za spiskowa teorię dziejów lub polityczna niepoprawność.

Te są jedynie wypracowanym sposobem ośmieszania zdrowego rozsądku, niczym więcej. Potrzeby jest jeszcze jeden klucz do powiazania globalnych problemów, na które wskazuje Victor Orwellsky. Jest nim wysoki stopień inteligencji czytelnika i samodzielne myślenie, które ma kolosalną przyszłość. Autor tej książki - wyjątkowej - to człowiek inteligentny i mądry."

Naukowiec, medioznawca, podróżnik

Colzetta
Profesor Dariusz Rott

"Sprawnie napisana powieść, którą cechują dynamiczna akcja (pościgi, ucieczki, tajemnice), ciekawie zarysowana sensacyjna fabuła (już w pierwszym rozdziale w tajemniczych okolicznościach w Watykanie ginie pewien kardynał...), wyraziści bohaterowie (nietrudno rozpoznać postaci z pierwszych stron gazet). Książka sprawnie łącząca w sobie cechy thrillera, powieści sensacyjnej, elementy political fiction i teorii spiskowych, choć po jej lekturze możemy zastanawiać się czy rzeczywiście jest to tylko fikcja...

Dobra literatura środka, która daje czytelnikom coś więcej niż jedynie rozrywkę, powinna doczekać się wkrótce przekładów na języki obce. Już obecnie jest dostępna w wersji audiobooka czy w postaci pliku do pobrania na komputer lub tablet, a wkrótce będzie przedstawiana jako radiowa powieść w odcinkach.

Książce towarzyszy od kilku miesięcy nowoczesna i oryginalna akcja promocyjna, która - obok walorów powieści - sprawiła, że Kod władzy stał się wydarzeniem na rynku wydawniczym, a jej tajemniczego autora - m.in. znanego blogera, który celowo zachowuje anonimowość, już zaczęto nazywać śląskim Danem Brownem. Czy słusznie? Warto się o tym przekonać sięgając po Kod władzy."

Dariusz Rott, profesor w Instytucie Nauk o Literaturze Polskiej Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, historyk literatury, badacz mediów i komunikacji społecznejdr Agnieszka Nęcka

"Kod Władzy Victora Orwellsky'ego nie bez przyczyny nawiązuje swym tytułem do głośnej powieści Dana Browna. Podobnie jak Kod Leonarda da Vinci jest książką, która wykorzystując konwencję sensacyjną, tematyzuje spiskowe teorie dziejów. Bazując na historycznych niedopowiedzeniach, informacyjnych lukach i spekulacjach, tworzy wciągającą opowieść o związkach władzy i religii, ambicji i pieniędzy, obsesji i leczenia własnych kompleksów, zaślepiającego zaangażowania i prawdziwych emocji, miłości i Historii. Pokazując kulisy współczesnej polityki, Orwellsky demaskuje mechanizmy rządzące nie tylko dzisiejszym światem, ale także ludzkim myśleniem i postępowaniem. Tajemnicze morderstwa, pościgi, ukryte skarby, podziemne organizacje, UFO, spiski o globalnym zasięgu i rodzące się pomimo wszystko silne więzi międzyludzkie - to zaledwie kilka wątków tej wieloaspektowej narracji. A do tego dynamiczna akcja, intrygująco zawiązana fabuła, umiejętnie stopniowane napięcie, wyważona gra faktami i zmyśleniami sprawiają, że Kod władzy czyta się z przyjemnością, bawiąc się - razem z pisarzem - w układanie z owych mitów i dziejowych przemilczeń logicznej opowieści niczym puzzli. W debiucie powieściowym Orwellsky-ego wszystko bowiem idealnie do siebie pasuje; rzecz by można, że czasem aż nazbyt idealnie. Pisarz ponadto manifestuje swoje oczytanie, w rezultacie czego podawany nadmiar (momentami zbędnych) informacji przeszkadza w lekturze, odciągając uwagę od powieściowych zdarzeń. Nie zmienia to jednak faktu, że Kod władzy Victora Orwellsky'ego jest prozą godną polecenia dla wszystkich »pożeraczy fabuł«."

dr Agnieszka Nęcka, krytyk literackiBLOG Magnolie


"(...)Książka bez wątpienia potrafi wciągnąć, a szybka akcja i styl, w jakim jest utrzymana pozwalają na przeczytanie jej w ciągu zaledwie kilku godzin. Fabuła została skonstruowana w dość ciekawy sposób. Wkraczając do świata naszych bohaterów czujemy się zagubieni i zdezorientowani. Zostajemy zasypani górą informacji, które na pierwszy rzut oka nie mają ze sobą nic wspólnego... Czy nie są to cechy świetnej sensacji? Moim zdaniem jak najbardziej tak!(...)"

fragment recenzji magnolie.blogspot.comBLOG Kocham Książki


"(...)Książka wciągnie wszystkich miłośników teorii spiskowych, wielbicieli akcji i nie tylko. Wydaje mi się, że może spodobać się bardzo szerokiej publiczności. Tylko czekać, aż ktoś ją przetłumaczy i Victor Orwellsky stanie się naszym "autorem eksportowym". Niestety póki co jest dostępna tylko przez stronę Kod Władzy. Można ją kupić zarówno w formie tradycyjnej, jak i jako ebook oraz audiobook. Polecam gorąco czytanie, a ja tymczasem zastanowię się jak obronić wolność przed New World Order..."

fragment recenzji kochamksiazki.plBLOG Zakładnik Książek


"Muszę być całkowicie szczery. Autor jako debiutant pokazał, że ma talent. I to taki, którego pozazdrościć mogą mu niejedni doświadczeni pisarze (nie tylko polscy). Nie sili się na nadpisywanie kart historii wymyślnymi teoriami spiskowymi - znajduje je w historycznych niedopowiedzeniach i tajemnicach. Płynnie łączy zdarzenia, bez konieczności prowadzenia czytelnika za rękę. Na dodatek akcja osadzona jest nie zakamarkach Wenecji, ulicach Paryża czy kościołąch watykańskich a prawie całkowicie na terenie Polski. Wszystko wydaje się takie jasne, że czytając książkę miałem wrażenie, iż zabranie się za podobną tematykę w moim przypadku zaowocowało by podobnymi zaskakującymi wnioskami."

fragment recenzji zakladnik-ksiazek.plPORTAL Paranormalium

"»Kod Władzy« nie jest tylko kolejną typową powieścią. Czytelnik nigdy nie wie, czego może się spodziewać, czytając tę książkę. Miłość, sensacja i historia przeplatają się tu z kulisami współczesnej polityki, demaskując mechanizmy rządzące światem. »Kod Władzy« demaskuje rzeczywistość początków XXI stulecia, szokując potwierdzeniem przewidywań orwellowskiego »Roku 1984«. Całkiem możliwe, że powieść wywoła podobny skandal, co »Kod Leonarda Da Vinci« Dana Browna.(...)"

fragment recenzji paranormalium.plBlog I envy paranoids

"Podsumowując, »Kod Władzy« jest świetną lekturą na zimowe wieczory. Jeśli lubicie Dana Browna, to dajcie szansę Orwellsky'emu. Gwarantuję, że poznacie mnóstwo nieprawdopodobnych teorii, ubawicie się wspaniale przy komentarzach do niektórych wydarzeń i poznacie jak można doprowadzić New World Order do nowego, Monty Pythonowego, poziomu. Warto wspomnieć, że książka jest dostępna również w wersji elektronicznej, co nie jest tak popularne na polskim rynku literackim, a jakże pożądane przez czytelników."

fragment recenzji blog.ienvyparanoids.plBLOG DrabikPany


"Czym jest prawda? Nagą i zupełnie bezbronną wartością wobec wszech obecnego kłamstwa. Przedstawiona w książce rzeczywistość przeraża, ale też intryguje, gdyż po raz pierwszy w życiu mamy świadomość, że ktoś zrobił to, na co wszyscy czekaliśmy. Sam autor powieści Victor Orwellsky, niespełna rok temu był postacią nieznaną, której tajemniczy pseudonim, mógł wzbudzać jedynie ciekawość. Ta anonimowość, nie trwała jednak długo. Zadebiutował, jako autor, bloga o tematyce polityczno- gospodarczej, gdzie w swoich publikacjach nie bał się poruszać tematów kontrowersyjnych, zadawać trudnych pytań, wyciągać śmiałych wniosków i przywoływać odważnych teorii. "

fragment recenzji drabikpany.blogspot.com/
Recenzje czytelników


"Jedna z recenzentek stwierdziła, że ta książka zostanie wkróce zakazana. Patrząc na to co się dzieje w ostatnich miesiącach i o tym co autor napisał w pozornie niewinnej powieści wcale bym się nie zdziwił gdyby miała rację."

Ziggy von Thronstahl
"[...] Nie zakładaj z góry ze Dan Brown ma monopol na tajemnice i ujawnianie prawdy.
Już na samym początku pojawia się trup. (Czy musiała polać się krew, żebyście czytali dalej?). Trup nie byle jaki, z samego otoczenia Papieża Polaka. Już chciał ujawnić jakąś wielką tajemnicę, która leżała mu na wątrobie, gdy w odpowiednim momencie ktoś go uciszył. Na wieki. W jaki sposób tego nie powiem. [...]"
czytaj więcej...
aga
"Ucieszyłam się niezmiernie, kiedy zobaczyłam tutaj reklamę powieści »Kod Władzy« niedawno zamówiłam książkę właśnie na stronie internetowej, jestem już po jej lekturze. Serdecznie polecam wszystkim entuzjastom teorii spiskowych, ale nie tylko, bo to kawałek fajnej sensacyjnej powieści, pełnej historii i różnorodnych ciekawostek. To miło, że właśnie na paranormalum pojawiła się reklama akurat tej ksiązki, gdyż ta tematyka z pewnością zainteresuje większość użytkowników portalu. To pozycja dla ludzi ciekawych świata i jego tajemnic :) "

steria

"»Kod Władzy« zainteresował mnie podczas Targów Książki w Katowicach. Autor bloger, pozostający pod pseudonimem, na dodatek wydający własnym sumptem, jak tu się nie skusić:)? Przed lekturą miałem obawy- czy nie będzie to kolejna marna parafraza Kodu Leonarda da Vinci, ale już po pierwszych paru rozdziałach wątpliwości zostały rozwiane. Dobrze skonstruowana intryga, wpleciona w obecną sytuację polityczno-gospodarczą, wyraziści bohaterowie, nieco wtórny, ale sprawdzony wątek miłosny, a przede wszystkim nieustanna akcja sprawiają, że czyta się jednym tchem. Jedyne do czego się przyczepię, to redakcja. Gdyby nie to, że autor sam tę książkę wydał, posypały by się gromy na redaktorów - literówki, powtarzanie tych samych zdań w ciągu kilku wersów itp. Trochę obniża to komfort czytania, ale jeśli się »wsiąknie« w akcję, błędy stają się niema niezauważalne."

pm-pm

"[...]Mam za sobą lekturę powieści, która potrafi zainteresować jeszcze zanim czytelnik otworzy książkę. I nie chodzi tu bynajmniej o okładkę, ale o to, że jest to powieść debiutanta - blogera, który wydał książkę za własne pieniądze.

Już ten fakt zainteresował mnie szczególnie, chociaż na polskim rynku nie brakuje najprzeróżniejszej maści wydawnictw posiadających doświadczenie w promowaniu książek, Orwellsky stwierdził, że lepiej wydać i sprzedawać tą książkę samodzielnie. Przypomina mi to trochę tak zwane »podziemie« muzyczne gdzie całe masy zespołów wydaję własnym sumptem płyty które często okazują się nie tylko rarytasem dla kolekcjonerów, ale także bywają o wiele bardziej wartościowe niż promowany przez wielkie koncerny muzyczne plastik. Zatrzymajmy się jeszcze przy postaciach. Fabuła koncentruje się wokół trzech osób, Poula - młodego księdza, który ma za zadanie wyjaśnić śmierć wpływowego kardynała oraz Monic i Marc, dwójka dziennikarzy niemieckiej gazety, którzy przybywają do Polski w celu rozwiązania tajemnicy baz CIA. O postaciach wiemy niewiele, w zasadzie takich jak oni może być na świecie wielu - ludzi, którzy próbując rozwikłać pewną zagadkę trafiają na rzecz o wiele poważniejszą. Tak jest też z książką »Kod Władzy«, moim zdaniem jest ona jedynie początkiem, zaproszeniem do zastanowienia się nad tym co w tytule opisałem jako »Wielka Tajemnica«[...]"

Bartosz

"A ja już przeczytałem :) Skończyłem czytać wczoraj wieczorem. Moim skromnym zdaniem to książka, której w Polsce bardzo brakowało. Ciągle czytamy o jakichś katakumbach pod Paryżem, wampirach w Nowym Orleanie czy kosmitach porywających wieśniaków na amerykańskim zadupiu. Wszystko to ciekawe, ale ile jest interesujących miejsc u nas! Zauważył to Krajewski pisząc kryminały o przedwojennym Wrocławiu (a ostatnio też o Lwowie). Orwellsky zauważył to samo, w Polsce Niemcy zbudowali cały kompleks podziemnych sztolni, gromadzili skarby na dolnośląskich zamkach. I co? I nic! Nikt o tym nie piśnie! A jak piśnie to z reguły tak, że nie da się o tym czytać.

Orwellsky zrobił świetną rzecz - znalazł pasjonującą historię i ubrał ją w przystepną i wciągającą formę. Tylko pogratulować pomysłu."

vvilczur
"W teorie spiskowe można wierzyć lub nie. Powieść, choć odwołuje się do odważnych przemyśleń, zmusza do samodzielnego krytycznego myślenia. Kod Władzy wywołuje na skórze dreszcz emocji, sprawia, że czytelnik zastanawia się nad systemami, które rządzą tym światem. Doszukuje się drugiego dna.

To świetna powieść sensacyjna pełna faktów historycznych, przeplatających się z wciągającą fikcja, które zgrabnie połączone sprawiają, że od »Kodu« trudno się oderwać, łatwo zatracić.

Powieść w dobrym stylu wypełnia lukę w polskich pozycjach książkowych, jej tłumaczenie bez wątpliwości powinno trafić na rynek zagraniczny."

Suzi
"[...]Uważam, że "Kod Władzy" to świetna lektura, nie tylko dlatego, że jest ciekawa z punktu widzenia ujawniania ukrywanych faktów, przytaczania teorii spiskowych, powoływania się na wydarzenia historyczne. Ma bowiem również przyjemną, szybką, oraz bardzo urozmaiconą fabułę, co sprawia, że czyta się ją naprawdę dobrze. Co ważniejsze, trzeba mieć wiele odwagi by tak jednoznacznie demaskować rzeczywistość polityczną świata. Zgadzam się z główną recenzją. Nie widomo jak długo będzie można ją czytać - właśnie takich pozycji książkowych brakuje na polskim rynku wydawniczym. Niech powstają. Czekam na kolejne część[...]"

Nefretet
"[...] Szczerze i z pełną odpowiedzialnością polecam wszystkim spragnionym dobrej lektury, właśnie dlatego, że porusza takie a nie inne tematy, że obraca się w kręgach teorii spiskowych popieranych faktografią, że demaskuje systemy i układy, które wpływają na losy świata, ale również, dlatego, że jest po prostu dobrą książką sensacyjną [...]"

Kamila
"Nie czytałem książki »Kod Władzy« jak moi poprzednicy w komentarzach ale miałem możliwość przesłuchania audiobooka. Rewelacyjnie przeczytanego przez Mirosława Neinerta, znanego i cenionego dyrektora teatru. Moderowana po aktorsku nadaje powieści, w tej formie, niesamowitego kolorytu. Płyta wydana oszczędnie, nie szokuje oprawą ale z pewnością swoją treścią. Z tej perspektywy każdy rozdział jest ogromnie wciągający, nawet wówczas jak przypomina lekcję historii. Zresztą przywoływanie prawdziwych zdarzeń jest mocną stroną książki. Być może trzeba wysilić wyobraźnię by zrozumieć prawdziwe przesłanie powieści ale w końcu podobno po to pisze się książki. Żadna opinia nie będzie według mnie miarodajna i prawdziwa, ja jednak bardzo entuzjastycznie doradzam lekturę Kodu Władzy."

Aragorn